La Belle Aurore - Master Class kurz v Galante

05.05.2022

Keď som prvý krát uvidela ich prácu na sociálnych sieťach v momente som sa do nich zamilovala. Detailne vypracované postavičky celé jedlé, z cukrovej hmoty, na ktoré sa neviete vynadívať. Je to vôbec možné, vymodelovať také dokonalé postavy z jedlej hmoty? Áno je, vyskúšali si na Master Class kurze v Galante dievčatá z celého Slovenska.

Aurora a Cristina Bonafede sú dve sestry žijúce v Ríme, ocenené mnohými medajlami z rôznych svetových cukrárskych súťaží. Ich kurzy sú žiadané po celom svete, každý víkend cestujú a realizujú kurzy v Amerike, Ázii, Austrálii a samozrejme v Európe. Ich kurzy sa konajú v obrovskýych metropolách ale aj v menších mestách a v marci 2019 sme mali tú česť privítať svetoznáme lektorky v Galante.

Kurz sa konal v priestoroch Cukrárskej akadémie a bol simultálne prekladaný z taliančiny do slovenského jazyka.  Samozrejme som kurz absolvovala aj ja pretože ty by som si predsa nemohla nechať len tak ujsť tento prestížny kurz :-)

Musím povedať, že jednoduchý teda nebol, ale, tým že lektorky sú absolútne profesionálky, som ho zvládla tak ako aj všetky ostatné zúčastnené dievčatá. Kurzu sa môžu zúčastniť úplní začiatočníci ale aj profesionáli pretože sestry Bonafede vám poskytnú detajné technologické postupy a návody ako presne vymodelovať tvár aby bola symetrická a taktiež telo aby bolo proporčne primerané k tvári, čo je veľmi podstatné. Na záver sme celú jedlú postavičku “obliekli” do cukrových šiat. Kurz síce trval 10 hodín ale výsledok našej práce bol nezabudnuteľný. Ten pocit, že sme to zvládli bol úžasný. Ďakujeme sestrám Bonafede, že u nás strávili dva dni a naučili nás modelovať destkú a ženskú postavu z cukrovej hmoty a veríme že nás prídu naštíviť znovu.